Powody, dla których powinieneś zacząć biegać już dziśNie jest tajemnicą, że bieganie jest jednym z najlepszych sposobów na utrzymanie ciała w zdrowiu, zwiększenie wytrzymałości i zbudowanie wytrzymałości. Jednak wiele osób stroni od niego, ponieważ uważa, że jest dla nich zbyt uciążliwe lub stanowi wyzwanie. Biegacze powiedzą Ci, że istnieje milion powodów, dla których warto założyć buty i ruszyć w drogę. Bieganie ma tak wiele zalet, że praktycznie każdy może znaleźć jakiś dobry powód, by zacząć je uprawiać. powodów, dla których powinieneś zacząć biegać już dziś.

Może pomóc ci schudnąć i utrzymać formę

Nie jest to tak trudne, jak myślisz: Możesz zacząć powoli, biegać wokół bloku, dodawać trochę więcej dystansu za każdym razem, gdy wychodzisz, i budować prędkość w czasie, aż będziesz w stanie biegać 5k non stop. Jest to łatwiejsze niż myślisz: Większość ludzi może przebiec 1,5 km we własnym tempie w około 12 minut. Początkowa nieporadność szybko mija: Jeśli nie lubisz biegać na zewnątrz, ale wolisz mieć do dyspozycji domowy sprzęt lub kryty tor, istnieje wiele innych sposobów, aby uzyskać ruch podczas biegania (tj. szybkiego chodzenia). Na początku może boleć, ale po prostu nie przestawaj: Twoje ciało potrzebuje czasu, aby przyzwyczaić się do tych nowych wymagań i wyrosnąć z nich silniejszym - tak jak w przypadku każdej rutyny ćwiczeń. Oto kilka

Jeśli próbujesz schudnąć, jednym z najlepszych sposobów, aby to zrobić jest włączenie biegania do swojej regularnej rutyny. Bieganie oferuje wspaniały trening sercowo-naczyniowy, który może spalić tony kalorii, a jednocześnie wzmocnić mięśnie nóg. Może również pomóc Ci uniknąć plateau w wysiłkach związanych z utratą wagi, ponieważ pomaga Ci pozostać bardziej zmotywowanym i zaangażowanym w swoje treningi. Może być szczególnie pomocny, jeśli masz problem ze znalezieniem czasu na ćwiczenia, ponieważ tak łatwo jest wcisnąć się w krótkie odcinki w ciągu dnia. Niektórzy biegacze uważają, że pomocne jest posiadanie celu, takiego jak wyścig lub zawody, w których można wziąć udział jako dodatkowa motywacja do pozostania w formie i utraty wagi.

Bieganie jest jednym z najlepszych sposobów na budowanie wytrzymałości

Dla wielu osób jednym z głównych powodów, dla których zaczynają biegać, jest chęć uzyskania większej sprawności fizycznej i zwiększenia swojej wytrzymałości. Czy chcesz być w stanie uruchomić wyścig 5k lub po prostu być w stanie chodzić dalej bez zmęczenia, bieganie jest świetnym sposobem na budowanie wytrzymałości. W miarę jak będziesz kontynuował bieganie i wzmacniał swoje mięśnie, przekonasz się, że możesz iść dalej bez zmęczenia. Możesz budować swoją wytrzymałość biegając co najmniej trzy razy w tygodniu i zwiększając prędkość i dystans powoli w czasie. Świetnym sposobem na budowanie wytrzymałości jest bieganie z przyjacielem lub grupą biegową. Posiadanie kogoś, z kim można biegać, może zmotywować Cię do kontynuowania i popychania siebie, gdy nie czujesz, że możesz iść dalej.

Poprawa jakości swojego życia

Pracując nad budową swojej wytrzymałości i stając się sprawniejszym, zauważysz również poprawę jakości swojego życia. Bieganie może pomóc Ci lepiej spać, poprawić koncentrację i zmniejszyć ryzyko chorób sercowo-naczyniowych. Może również pomóc Ci uniknąć bólów, które mogą wystąpić wraz z wiekiem. Jeśli nie jesteś pewien, od czego zacząć, możesz wypróbować styl biegania o niskim wpływie, w którym lądujesz na palcach stóp i stosujesz nacisk śródstopia, aby zmniejszyć wpływ na stawy. A gdy już nabierzesz wytrzymałości, możesz spróbować różnych form treningu interwałowego, aby jeszcze bardziej poprawić swoją ogólną sprawność.

Wzmocnienie mięśni i kości

Bieganie może pomóc wzmocnić Twoje kości i mięśnie, co jest szczególnie ważne, gdy się starzejesz. Jedno z badań wykazało, że biegacze faktycznie mają niższą gęstość kości niż osoby nie biegające, ale kości regenerują się w szybszym tempie, co może faktycznie skutkować większą gęstością kości niż u osób, które nie biegają. Może to również pomóc w zapobieganiu innym chorobom związanym z mięśniami, takim jak choroba Parkinsona i ALS, więc jest to świetny sposób na zachowanie zdrowia w miarę starzenia się.

A więc gotowy?

Istnieje tak wiele korzyści z biegania, że praktycznie każdy może znaleźć dobry powód, aby zacząć to robić. Jest to łatwiejsze niż myślisz, może boleć na początku, ale po prostu kontynuuj. Jednym z doskonałych sposobów na rozpoczęcie jest zapisanie się na wyścig 5k lub dołączenie do grupy biegowej, aby pomóc utrzymać motywację i na torze. Bieganie jest jednym z najlepszych sposobów, aby utrzymać ciało w zdrowiu, zwiększyć wytrzymałość i budować wytrzymałość. Może również pomóc Ci schudnąć, poprawić jakość życia, łatwiej oddychać i zwalczyć astmę, a także wzmocnić kości i mięśnie. Jest tak wiele powodów, aby zacząć biegać już dziś.