Sprawdzone sposoby, aby zmotywować Cię do rozpoczęcia bieganiaNie jest tajemnicą, że bieganie to jeden z najlepszych sposobów na uzyskanie i utrzymanie formy. American College of Sports Medicine zaleca, aby dorośli dążyli do co najmniej 150 minut aktywności aerobowej o umiarkowanej intensywności tygodniowo - i nie obejmuje to nawet przypadkowych spacerów (których zdecydowanie powinieneś robić więcej). Dla większości ludzi bieganie jest świetnym miejscem do rozpoczęcia. Jest tanie, dostępne i można je uprawiać w dowolnym miejscu przy niewielkim lub żadnym sprzęcie. Jednak, jak każda inna forma ćwiczeń, może być wyzwaniem, aby trzymać się go konsekwentnie. Nawet jeśli na początku się spodoba, to po kilku tygodniach nowość zwykle zaczyna się nudzić, chyba że znajdziesz sposób, aby utrzymać rzeczy interesujące. Na szczęście istnieje wiele sztuczek, których możesz użyć jako motywacji, aby wyciągnąć cię z drzwi każdego dnia - a my mamy 5 sprawdzonych sposobów, które działają!

Wypracuj swoją rutynę

Jeśli jesteś w stanie znaleźć sposób, aby uczynić bieganie częścią swojej codziennej rutyny, czy to rano przed pracą, zaraz po pracy lub w weekend, stawiasz się w świetnej pozycji, aby odnieść sukces. Znajdź czas, który działa najlepiej dla Ciebie, a następnie uczyń z niego wydarzenie nie do pominięcia. Stanie się to o wiele łatwiejsze, aby wyjść za drzwi, gdy nie jest to opcja.

Ważne jest, aby zauważyć, że to podejście nie jest dla wszystkich. Na przykład, jeśli trenujesz do wyścigu, lub jest konkretne wydarzenie, które chcesz być w szczytowej formie dla, trzeba czynnik, że w momencie znalezienia najlepszego czasu dla Ciebie, aby uruchomić.

Sprawdzona metoda na redukcję stresu

Dla niektórych osób pomocne jest myślenie o bieganiu nie tylko jako o formie ćwiczeń, ale także jako o użytecznym narzędziu do radzenia sobie ze stresem. Wiele osób uważa, że jest to również świetny sposób na złagodzenie niepokoju lub poprawę nastroju. Może to być świetny sposób na wykorzystanie biegania jako praktyki dbania o siebie. Poświęcenie kilku minut każdego dnia, aby skupić się na tym, co robisz i dlaczego, może pomóc w stworzeniu samopodtrzymującej się zmiany stylu życia. Jeśli nie jesteś osobą, która dobrze reaguje na wizualizacje, nie martw się - możesz użyć tego, co działa dla Ciebie.

Znajdź biegowego kumpla

Może to zabrzmi jak banał, ale jeśli masz kumpla, który jest biegaczem, wspólne pokonywanie kilku kilometrów może być świetnym sposobem na zachowanie spójności z programem. Niezależnie od tego, czy są to początkujący biegacze, czy maratończycy jak Ty, posiadanie kogoś, z kim można biegać, jest świetnym sposobem, aby wyjść za drzwi i pozostać odpowiedzialnym. Jeśli nie masz nikogo w swoim życiu, kto jest biegaczem i chciałby do Ciebie dołączyć, istnieje wiele forów internetowych i grup na Facebooku, do których możesz dołączyć. To świetny sposób, aby znaleźć podobnie myślących ludzi, którzy mogą utrzymać motywację i pomóc Ci pozostać konsekwentnym.

Śledź swoje postępy

Jeśli używasz biegania jako sposobu na utratę wagi lub uzyskanie lepszej formy, śledzenie postępów jest świetnym sposobem na utrzymanie motywacji. Niezależnie od tego, czy używasz zwykłego notatnika, czy aplikacji fitness, śledzenie czasu przebiegniętych mil, pokonanego dystansu lub innych szczegółów dotyczących Twoich biegów może być świetnym motywatorem. Może to być również pomocny sposób na określenie postępów, jeśli trafiłeś na plateau lub masz problemy z robieniem postępów. Jeśli masz problemy z utrzymaniem motywacji, dodanie tego rodzaju celów do swoich biegów może być świetnym sposobem na utrzymanie koncentracji i zaangażowania w proces.

Nagradzaj się

Ten jest całkiem prosty - jeśli zrobisz to, co musisz zrobić, dostaniesz nagrodę! Jest to klasyczny sposób, aby uzyskać ludzi, aby zrobić to, co trzeba, i to działa dobrze dla biegania też. Znajdź nagrodę, która działa dla Ciebie - może to być coś tak prostego, jak miła kąpiel z bąbelkami lub nowy sprzęt, który chciałeś mieć, a może jest to wymyślny posiłek z przyjaciółmi. Cokolwiek to jest, upewnij się, że masz to w kalendarzu i że podążasz za tym, gdy osiągniesz swój cel.

Zbuduj elastyczność i różnorodność

Zmiana rzeczy jest świetnym sposobem na utrzymanie interesujących biegów, a jednocześnie zapewnia wbudowany sposób na zmianę rutyny, jeśli nuda zacznie się pojawiać. Na przykład, możesz spróbować biegać o różnych porach dnia, biegać w różnych miejscach, biegać z przyjacielem, biegać z psem, biegać z podcastem - opcje są nieograniczone! Możesz również spróbować zmodyfikować samą rutynę biegania - zmienić dystans, tempo lub zmienić teren.

Na koniec

Wszyscy wiemy, że bieganie jest jednym z najlepszych sposobów, aby uzyskać i utrzymać się w formie, ale może to być wyzwanie, aby trzymać się go konsekwentnie. Na szczęście istnieje wiele sztuczek, których możesz użyć jako motywacji, aby wyciągnąć cię za drzwi każdego dnia. Spraw, by było to wydarzenie nie do pominięcia, pomyśl o korzyściach, znajdź kumpla do biegania, śledź swoje postępy i nagradzaj się, a także pamiętaj o wbudowaniu elastyczności i różnorodności. Te sprawdzone sposoby na zmotywowanie się do rozpoczęcia biegania pomogą Ci pozostać konsekwentnym w swoim programie, dzięki czemu możesz uzyskać i utrzymać formę przy jak najmniejszym wysiłku.