Jak przygotować się do kolejnych zawodów biegowych: Kroki, które musisz podjąćNiezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz, czy biegasz już od jakiegoś czasu, rejestracja w wyścigu może być świetnym sposobem na rzucenie sobie wyzwania i utrzymanie kondycji przez cały rok. Zapisanie się na wyścig może być również doskonałą okazją do sprawdzenia swojej kondycji, popchnięcia się do przodu bardziej niż zwykle i rywalizacji z innymi. Rywalizacja w zespole lub indywidualnie jest świetna niezależnie od Twojego doświadczenia. Jednak jeśli jesteś nowy w świecie zawodów biegowych, może się wydawać, że jest kilka rzeczy, które musisz wiedzieć przed zapisaniem się. Oto pięć kroków, które dobrze przygotują Cię przed zarejestrowaniem się na kolejny wyścig.

Wyznacz cel

Zanim zrobisz cokolwiek innego, musisz wyznaczyć cel. Jest to pojedyncza, najbardziej kluczowa część przygotowania do wyścigu. Jeśli wykonasz wszystkie inne kroki, ale nie będziesz miał jasno określonego celu, to cały twój wysiłek i czas może pójść na marne. Istnieje wiele sposobów na wyznaczenie celu, ale najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że musisz być konkretny. "Chcę ukończyć wyścig" nie jest celem, ale "Chcę ukończyć wyścig w czasie poniżej dwóch godzin" jest. Niezależnie od tego, czy chcesz sprawdzić swoją sprawność, czy pchnąć się na wyższy poziom, cel pomoże ci skupić się na tym, do czego faktycznie się przygotowujesz.

Trenuj mądrze

Istnieje kilka różnych podejść do treningu do wyścigu, ale bez względu na to, jaką metodę wybierzesz, jest kilka rzeczy, o których musisz pamiętać. Po pierwsze, musisz być świadomy swojego obecnego poziomu sprawności i zdecydować, jaki cel chcesz osiągnąć od tego momentu. Jeśli jesteś początkujący w bieganiu, możesz zacząć od chodzenia i joggingu, a następnie przejść powoli do pracy z prędkością i innych intensywnych ćwiczeń. Jeśli jesteś już sprawny i chcesz się rozwijać, możesz od razu przejść do treningu szybkościowego lub interwałowego. Bez względu na poziom sprawności fizycznej, musisz być wolny od kontuzji. Nie możesz oczekiwać, że wyleczysz się z kontuzji na kilka dni przed wyścigiem, więc wyluzuj i skup się na ćwiczeniach, które wzmocnią Twoje mięśnie i stawy bez narażania Cię na kontuzje. Przy odrobinie planowania i unikaniu typowych błędów, możesz upewnić się, że pozostaniesz zdrowy i wolny od urazów podczas treningu.

Zobowiązuj się do przestrzegania planu żywieniowego

Niezależnie od tego, czy startujesz indywidualnie, czy w drużynie, musisz upewnić się, że odpowiednio zasilasz swoje ciało. Prawidłowe odżywianie pomoże Ci zachować energię podczas całego treningu i uniknąć narażania organizmu na ryzyko kontuzji. Nie chcesz również narażać się na prowadzenie niezdrowej diety, która może spowodować przybranie na wadze. Jedzenie zrównoważonej diety pełnej białka, węglowodanów, błonnika i zdrowych tłuszczów da Ci energię, której potrzebujesz i pomoże Ci odzyskać siły po intensywnych sesjach treningowych. Jeśli nie jesteś pewien, jak zacząć jeść na następne zawody, możesz użyć aplikacji takiej jak MyFitnessPal, aby śledzić swoje jedzenie i upewnić się, że masz zrównoważoną dietę przez cały czas. Pamiętaj, aby zapoznać się z wymaganiami dietetycznymi dla swojego wydarzenia, jak również. Niektóre wyścigi wymagają, abyś trzymał się z dala od pewnych pokarmów, takich jak gluten lub nabiał, więc pamiętaj, aby zrobić swoje badania wcześniej.

Bądź zdrowy i wolny od urazów

Zawody biegowe są trudne dla Twoich mięśni, stawów i innych części ciała, więc musisz upewnić się, że robisz wszystko, co możesz, aby pozostać zdrowym. Sposób nr 1 na zachowanie zdrowia podczas treningu to upewnienie się, że dostajesz wystarczająco dużo snu. Nie możesz oczekiwać, że będziesz dobrze się regenerować, jeśli będziesz spać sześć lub siedem godzin każdej nocy. Musisz również upewnić się, że jesz wystarczająco dużo i pijesz wystarczająco dużo wody. Ważne jest również, abyś wykonywał odpowiednie ćwiczenia w celu wzmocnienia mięśni i stawów. Nie możesz po prostu przejść od chodzenia do intensywnego treningu i oczekiwać, że twoje nogi wytrzymają. Musisz powoli zwiększać ilość treningów, aby dać organizmowi czas na dostosowanie się do nowych wymagań.

Niezależnie od tego, czy rywalizujesz indywidualnie, czy jako część zespołu, zapisanie się do wyścigu to świetny sposób na rzucenie sobie wyzwania i pozostanie w formie przez cały rok

Wyścigi to świetny sposób na zachowanie zdrowia i aktywności. Zapewnia również poczucie spełnienia, ponieważ musisz trenować przed wydarzeniem i naciskać. Kluczem do udanego wyścigu jest przygotowanie się do niego. Powinieneś być fizycznie i psychicznie gotowy do wyścigu. Obejmuje to regularne bieganie lub ćwiczenia, dobre odżywianie, odpowiednią ilość snu i przygotowywanie sprzętu (np. butów). Może to być również świetna okazja do sprawdzenia swojej sprawności i popchnięcia siebie mocniej niż zwykle. Zanim zarejestrujesz się na kolejne zawody, upewnij się, że wyznaczyłeś sobie cel, trenujesz mądrze, zobowiązujesz się do przestrzegania planu żywieniowego, uczysz się kursu i pozostajesz zdrowy i wolny od kontuzji. Pamiętając o tych wskazówkach, możesz dobrze przygotować się do następnego wyścigu.