Najlepsze akcesoria do biegania - kompleksowy przewodnik dla biegaczy‍Może nie zdajesz sobie sprawy, ale istnieje tak wiele różnych akcesoriów można dostać, aby przejść z biegania, i są one przydatne zbyt. Jeśli jesteś początkującym biegaczem, który właśnie zaczyna lub doświadczonym biegaczem, który myśli o podniesieniu ich gry, to znajdziesz kilka pomysłów w tym wpisie na blogu. Wszyscy mamy swoje ulubione części garderoby, w których uwielbiamy biegać, a wiele osób lubi swoje zwykłe spodnie lub rajstopy do biegania. Ale są też inne elementy, które mogą sprawić, że Twoje doświadczenie biegowe będzie jeszcze lepsze. W zależności od tego, gdzie biegasz i jaka jest lokalna pogoda, istnieją specyficzne akcesoria, które mogą ułatwić Ci bieganie.

 

Buty do biegania

Zaczniemy od butów do biegania. Jeśli kiedykolwiek byłeś w sklepie lub na stronie internetowej, aby kupić buty do biegania, będziesz wiedział, że może to być naprawdę mylące. Jest tak wiele informacji do strawienia i może być trudno wiedzieć, czego szukasz. Jedną z głównych rzeczy do przemyślenia przy wyborze odpowiednich butów jest Twój typ stopy. Czy jesteś nadpronatorem (co oznacza, że Twoja stopa w czasie biegu toczy się do wewnątrz)? A może jesteś podbródkowym (czyli Twoja stopa toczy się na zewnątrz) i masz niskie, normalne lub wysokie łuki? Wszystkie te czynniki określą, jaki typ buta będzie dla Ciebie najlepszy.

Jeśli masz wysokie łuki, możesz spróbować butów stabilizujących lub kontrolujących ruch. Jeśli masz normalne lub niskie łuki, wtedy neutralny but będzie prawdopodobnie najlepiej pasował do Ciebie. A jeśli jesteś nadpronatorem, będziesz chciał mieć but motion control lub stability.

Kolejną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest rodzaj powierzchni, na której biegasz. Jeśli biegasz na szlaku, może to mieć inny wpływ niż na bieżni. Możesz to łatwo sprawdzić, patrząc na spód buta. Jeśli ma on dużo rowków, będzie bardziej odpowiedni na bieżnię. Jeśli jest gładki, lepiej sprawdzi się na szlaku.

Zegarek GPS

Jeśli jesteś zapalonym biegaczem i uwielbiasz śledzić swoje postępy, zegarek GPS jest świetnym akcesorium, w które warto zainwestować. Dla ludzi, którzy kochają liczby, jest to doskonały sposób, aby śledzić swój dystans, swoje tempo i ile kalorii spaliłeś podczas biegu. Istnieje tak wiele różnych marek i typów zegarków GPS dostępnych na rynku, więc będziesz chciał wypróbować kilka w sklepie, aby znaleźć ten, który pasuje do Ciebie najlepiej. Będziesz chciał szukać czegoś, co jest lekkie i wygodne do noszenia.Te zegarki są świetne zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych biegaczy. Jeśli dopiero zaczynasz i chcesz monitorować swoje postępy podczas treningu, zegarek GPS może naprawdę pomóc w śledzeniu. To świetny sposób, aby zobaczyć, jak daleko zaszedłeś i jak szybko to zrobiłeś. Może również pomóc w ustaleniu tempa, upewniając się, że nie idziesz zbyt szybko lub zbyt wolno.

Stanik sportowy

Jeśli jesteś kobietą biegaczem i biegasz w biustonoszu sportowym, może to być świetny dodatek do posiadania. Bieganie to ćwiczenie o dużej sile uderzenia, więc musisz mieć pewność, że masz odpowiednie wsparcie podczas biegu. Biustonosz sportowy ma za zadanie utrzymać Twoje piersi na miejscu podczas biegu, dzięki czemu nie będą się one odbijać od podłoża. Pomoże Ci również uniknąć otarć, które mogą wystąpić w przypadku biustonoszy niesportowych. A jeśli jesteś biegaczką, która lubi nosić zwykły biustonosz podczas biegania, możesz również nabyć specjalne biustonosze sportowe, które współpracują ze zwykłym stanikiem. Łączą one zwykły biustonosz z biustonoszem sportowym, zapewniając dodatkowe wsparcie i ochronę. Istnieje wiele różnych rodzajów biustonoszy sportowych. Możesz kupić takie z wbudowanymi wkładkami i haczykami lub takie bez nich. Możesz nawet dostać takie, które są zaprojektowane tak, aby wyglądały jak zwykły biustonosz.

Ochraniacz na biodra i łokcie do biegania

Jeśli biegasz regularnie, możesz być podatny na urazy. Jeśli masz nurtującą kontuzję i nie możesz do końca dowiedzieć się, co to jest, lub jeśli martwisz się, że doznasz kontuzji, możesz spróbować kilku różnych akcesoriów. Istnieją szelki, które mogą pomóc wspierać twoje ciało i zapobiegać urazom. Możesz dostać szelki na kolana, łokcie, biodra lub łydki. Mogą one pomóc wesprzeć obszar, który obawiasz się, że zostanie zraniony. Istnieją również kamizelki chłodzące, które mają wbudowane okłady z lodu. Jeśli biegasz w ciepłe dni, te kamizelki mogą być świetnym sposobem na utrzymanie temperatury ciała w dół. Mogą również pomóc z obrzękiem w twoim ciele, co jest częstym problemem, gdy biegasz.

Smart Watch

Jeśli jesteś kimś, kto lubi śledzić wszystko o swoim życiu, możesz chcieć rozważyć inteligentny zegarek lub tracker fitness. Mogą one być świetne dla biegaczy i mogą pomóc Ci śledzić wszystkie obszary swojego życia. Istnieje tak wiele różnych marek i typów trackerów fitness dostępnych. Możesz dostać taki, który jest specjalnie wykonany do biegania i śledzi dystans, kalorie, tętno i więcej. Istnieją również inteligentne zegarki, które można uzyskać, że zrobić wszystko, że tracker fitness robi i więcej. Możesz dostać inteligentny zegarek, który pozwala również wykonywać i odbierać połączenia, śledzić swój sen i korzystać z aplikacji, gdy jesteś w ruchu. Fitness tracker lub inteligentny zegarek pomoże Ci śledzić swoje postępy i co zrobiłeś podczas biegu. Możesz ustawić swój cel, np. ile mil chcesz przebiec, a te urządzenia mogą śledzić Twoje postępy w realizacji tego celu.